Hoera! We kunnen toch blijven
Februari 2025 – De beoogde nieuwe pachter heeft besloten om de 4 hectare in de Broek- en Simontjespolder niet in gebruik te nemen. Komend weideseizoen staan onze pinken daar dus als vanouds weer in de wei!
De gemeente belde ons rond vijf uur ’s middags dat de pachter die de aanbesteding gewonnen had, zich heeft teruggetrokken. Een enorm verrassende wending die wij niet hadden zien aangekomen.
Na 35 jaar kunnen we gelukkig gewoon verder
We zijn heel gelukkig en vooral opgelucht dat we het land weer kunnen blijven gebruiken. We zijn hier al bijna 35 jaar bezig. En we willen ook graag nog even verder. Het is dus een welkom geschenk dat we het land mogen gebruiken. Hier is de lucht geklaard.

Heel veel dank aan onze fans!
We zijn nog steeds overdonderd door de overweldigende steun van al onze fans! Heel heel veel dank voor alle betrokkenheid, de vele mailtjes, de handtekeningen onder de petitie. We zijn jullie allemaal enorm dankbaar en we verheugen ons op een nieuw weideseizoen in de Kagerzoom, en het contact met de vele betrokken blaarkop-watchers uit de Merenwijk.
Blijft u de Lakenvelder boerderij steunen?
Maar: het pachtprobleem in de Boterhuispolder is nog niet opgelost – en daarmee staat het gebiedsproces met de intensieve samenwerking van de Lakenvelder Boerderij, Boerderij Boterhuys, Warmond Buiten en boerderij de Eenzaamheid ook nog steeds op losse schroeven. Heel veel sterkte en blijf ze steunen!
